Blog pro tanečníky, choreografy, kritiky, pedagogy

V Centru choreografického rozvoje SE.S.TA se věnujeme profesnímu rozvoji umělců, které konfrontujeme s jinými způsoby uvažování i tvorby. Také je podněcujeme k mezinárodnímu setkávání napříč uměleckými i neuměleckými obory a žánry. Blog je platformou, kde výměna názorů, náhledů, konceptů a myšlenek plynule pokračuje a kde zveřejňujeme také výsledky našich projektů i souvisejícího teoretického a uměleckého výzkumu.

Zvolte kategorii:

Uživatel  Uživatel: Markéta Kafková  |  Publikováno: 22.3.2017, 14:38:27  |  Kategorie: Škola tančí
Nahoru

Agnes Dufour (FR) _ Seminář Škola tančí 2016

Klíčová slova:
vzdělávání, umění, pedagogika, choreograf, učitel

Již třetím rokem mě paní Marie Kinski pozvala  do Ždáru, abych se stala jednou z pořadatelů semináře, jehož záměrem je připravit taneční choreografy a učitele ke společnému vytvoření projektů „Tanec ve škole“ v České republice.

Organizace, průběh stáže a způsob práce se postupem let zdokonalily tak, že je tento společně strávený čas rok od roku přínosnější a pospolitější.

Jelikož je seminář zaměřen na vytvoření vztahu mezi uměním a školou nikoli na samotnou výuku tance,  je zde kladen důraz na setkání umělců s pedagogy ovlivněnými školním prostředím.

Letos probíhalo setkání 5 dnů:

- představení a beseda o záměru této stáže
- každé ráno možnost setkání s Feldenkraisovou metodou
- určení konkrétního tématu dílny, vybrané na jednotlivý den jedním z aktérů a analýza dílny
- studium a otázky účastníků týkající se metodologie
- použití v praxi
- uvedení do školního prostředí, návštěva školy,  setkání pedagogů, kteří již absolvovali nějaký projekt s choreografem
- shrnutí jednotlivých fází a hlavních pilířů vztahu a jeho budování, stejně tak jako fáze jednotlivých etap rozvoje takovéhoto projektu
 

Letos se beseda týkala především následujícího tématu:
- příprava projektu tohoto druhu
- sestavení programu dílny a její vývoj za účelem tvorby
 

Účastníci byli letos z různých prostředí a jejich zkušenosti na toto téma byly velice různorodé. Intenzivní zapojení celé skupiny,  vklad každého jednotlivce, různorodost návrhů a progresivní rozbor myšlenek umožnily vznik velmi pestrého semináře.

K tomu, abychom mohli smysluplně uzavřít toto vše, zbývá ještě shrnout zkušenosti, rozšířit úhel pohledu a provést analytickou práci.

Velké díky za tuto práci patří Marii Kinski a jejím spolupracovníkům. Projekt, při kterém je tanec uměním, které podporuje představivost a spojuje profesory a žáky.

Agnès Dufour (FR) http://www.se-s-ta.cz/pedagogove.php#D

Agnes Dufour (FR) _ Seminář Škola tančí 2016 Agnes Dufour (FR) _ Seminář Škola tančí 2016 Agnes Dufour (FR) _ Seminář Škola tančí 2016

Zajímavé odkazy:

Podmínky provozu blogu: