Blog pro tanečníky, choreografy, kritiky, pedagogy

V Centru choreografického rozvoje SE.S.TA se věnujeme profesnímu rozvoji umělců, které konfrontujeme s jinými způsoby uvažování i tvorby. Také je podněcujeme k mezinárodnímu setkávání napříč uměleckými i neuměleckými obory a žánry. Blog je platformou, kde výměna názorů, náhledů, konceptů a myšlenek plynule pokračuje a kde zveřejňujeme také výsledky našich projektů i souvisejícího teoretického a uměleckého výzkumu.

Zvolte kategorii:

Uživatel  Uživatel: Markéta Kafková  |  Publikováno: 22.3.2017, 15:19:52  |  Kategorie: Škola tančí
Nahoru

Co mi seminář přinesl a o co mě obohatil? Pedagožka projektu Petra Vykydalová Kupková

Klíčová slova:

Seminář pro pedagogy k projektu Škola tančí jsem absolvovala poprvé na podzim 2015. Poté proběhl samotný projekt ve třetí třídě jedné venkovské školy, kde jsem učila.

Letos na podzim 2016 podruhé, znovu a pro mě jaksi smysluplněji, uchopitelněji, více do hloubky… seminář napodruhé doplnil dílky do mé mozaiky tak, aby mohl v mé hlavě vzniknout celkový obraz o projektu. O jeho záměru, o lidech, kteří jej dělají a proč to dělají, o skvělé příležitosti vpustit do školního vyučování něco „jiného“ a zároveň něco tak přirozeného jako je pohyb a vnímání sebe sama a následně celé tlupy, se kterou trávíme tolik času svého života… Potřebovala jsem získat zkušenost práce s dětmi a s choreografem. Měla jsem štěstí…na skvělého tanečního průvodce (Jan Bárta) a taky na úžasné děti z bobrovské školy. Díky za tuhle příležitost.

Co mi seminář přinesl a o co mě obohatil? Vlastně mi potvrdil, co jsem vnímala a někde v sobě dávno věděla…že je dobré:

  • nechat se vést a inspirovat dětmi
  • spolutvořit
  • pracovat s tím, co děti přinesou, co aktuálně prožívají a co nese skupinová dynamika
  • nebát se překračovat vlastní hranice a limity
  • nebát se, že bude něco špatně
  • nebát se opustit rámec vzdělávacích plánů
  • nebát se jinakosti
  • nechat se pohltit autenticitou dětského pohybu
  • být sám sebou

…………………………………………………………………………………………………………………………………………

Přeji nám všem chuť a radost z pohybu J. Ať školy tančí! Petra

 

 

Co mi seminář přinesl a o co mě obohatil? Pedagožka projektu Petra Vykydalová Kupková Co mi seminář přinesl a o co mě obohatil? Pedagožka projektu Petra Vykydalová Kupková Co mi seminář přinesl a o co mě obohatil? Pedagožka projektu Petra Vykydalová Kupková Co mi seminář přinesl a o co mě obohatil? Pedagožka projektu Petra Vykydalová Kupková Co mi seminář přinesl a o co mě obohatil? Pedagožka projektu Petra Vykydalová Kupková Co mi seminář přinesl a o co mě obohatil? Pedagožka projektu Petra Vykydalová Kupková Co mi seminář přinesl a o co mě obohatil? Pedagožka projektu Petra Vykydalová Kupková

Zajímavé odkazy:

Podmínky provozu blogu: